Люди

Плей-лист на всі випадки життя від режисера Сашка Протяга

06.07.2019 13:26
Тетяна Жук Журналістка
Сьогодні у навушниках слухаємо добірку музики від самобутнього режисера та викладача англійської мови Сашка Протяга. Він каже, що не слухає музику щоб посумувати або розважитись, він просто насолоджується нею, а його плей-лист не менш цікавий, ніж його візуальна творчість.

1. Комсомольск — Все исчезло. Трек, з якого я починаю свій день. Останні півроку, це «Всё исчезло», обов’язково треба слухати на телефоні, щоби був поганий звук.

2. Alles — Maszyna. Трек, який грає в машині/у навушниках, коли я йду пішки або їду в громадському транспорті. Але звісно для різних прогулянок потрібні різні саундтреки. Останнім часом я також дуже багато гуляв під Algiers, це група з Атланти, яка грає дуже потужний мікс музики госпел, пост-панку і революційних ідей Франца Фанона.

3. Fogscape ­— Hollow. Трек, який нескінченно можна слухати на репіті. Це новокаховський проект, взагалі в Новій Каховці багато дуже крутої музики, в якій хочеться залишитися назавжди.

4. Bomba Estéreo. Музичне «guilty pleasure»: слухати соромно, але зупинитися не можу. Я досить часто слухаю колумбійську групу Bomba Estéreo, вони грають суміш дуже простої електроніки і кумбії (це такий різновид поп-музики в Латинській Америці). Я ніколи не розказував про цю групу своїм дружбанам і подругам, бо це конкретний «guilty pleasure», але їхня музика асоціюється з важливими для мене спогадами.

5. Radiohead — Creep. Пісня, якій неможливо не підспівувати. Ну, я знаю кілька пісень Radiohead на пам’ять, але я не впевнений, що я на їхньому концерті почав би підспівувати.

6. HTRK. Коли треба працювати з текстами, я включаю якусь цікаву клубну музику, зараз я наприклад все це пишу під альбом Work від HTRK.

7. Riasni Drova Consort. Універсальна музика для довгих мандрівок. Це залежить від того, як ти будеш мандрувати, бо мандрівка сама по собі — це вже готовий саундтрек, і його найчастіше не треба доповнювати чимось у вухах. Але наприклад для монотонних укрзалізничних краєвидів, в мене завжди в плеєрі кілька альбомів від львівського проекту Riasni Drova Consort.

8. Algiers. Треки, під який хочеться рятувати світ. Це пісні групи Algiers, про яку казав вище.

9. Radiohead — Idioteque. Пісня-гімн свого покоління.

10. John Cage — Atlas Eclipticalis. Трек, під який не соромно зробити перший крок на іншій планеті.

11. Tuxedomoon — Desire. Трек, що пов’язаний з юністю. Я повертався до цього треку мільйон разів, і на магнітофонних касетах, і на CD, і в навувшниках на mp3 плеєрі, і на аматорських записах з концертів в Ютубі.

12. Mariupol' Vostochnyy. Трек, що асоціюється з Маріуполем. Минулого літа Оксана Казьміна і Вася Лях зробили трек на текст з сайту 0629 про мікрорайон «Восточний». Це найкраща пісня про Маріуполь.

 

Коментарі